Perfect bomber? Perfect world?

May 21, 2015

bomber Topshop, jeans Levis, bagpack Odivi

Poslední dobou jsem svoje nakupovaní omezila hlavně na American Apparel a Odivi což jsou jediné nákupy, za které se nemusím citít provinile. Potřebovala jsem si ale koupit nějaký teplejší vršek abych měla v čem pobíhat po Islandu a nakonec jsem zkončila v Topshopu a za to se pocitu provinilosti samozřejmě vyhnout nemůžu. Někdo komentoval moji fotku na fb fashion map, že mojim ekologickým usilím příliš nevěří a mě to přimělo přemýšlet nad tím jak dalece je vlastně možné se některým nákupům vyhnout. Přece si kupujeme věci jako ponožky, spodní prádlo, funkční oblečení, sportovní vybavení, elektroniku... Mluvíme o etické módě, ale jsou oblasti do kterých se zatím tahle debata ani nedostala. A jak je možné, že i luxusní značky vyrábějí v Číně za stejných podmínek jako všichni ostatní? Říká se, že mezi námi a etickou módou stojí cena, kterou si nikdo nechce přilatit, aby lidem jinde bylo lépe. Není potom luxusní móda obrovským paradoxem? A jak je možné, že American Apparel tedy není o hodně dražší, když vyrábějí v Americe? Nepíšu o tom proto, že bych se snad chtěla cítit lépe, že si něco koupím, ale proto, že přemýšlím, jak by mělo vypadat řešení. Myslím si, že jsou firmy, které dokazují, že lepší budoucnost je možná, ale zároveň netuším jak přimět ty ostatní se přestat vymlouvat.

 Myslím, že naše (lidí západního světa) rozpoložení vysvětluje nejlépe tohle video směšné a zároveň krutě děsivé. Dá se tahle mentalita změnit?

OMG What do I put on my face now?! The natural make-up & care alternatives - VOL 1

May 10, 2015


Hledáním té pravé přírodní kosmetiky jsem začala v březnu a není to v žádném případě nic jednoduchého. Objevit kosmetiku, která mi vyhuvuje mi trvalo léta, takže logicky, když přidáte striktní kritéria pro hledání přírodních alternativ ocitli jste se zase na začátku a že, není všechno přírodní, co se zelenou třpytí, to jen stěžuje. Moje hledání není zadeleka u konce ale našla jsem pár dobrých alternativ, které stojí za vyzkoušení.

1. Lili Lolo fixační pudr odstín Translucent Silk z tohohle produktu jsem asi nejnadšenějších ze všech. Lehoučký pudr s jemným třpytem je ideální na zafixování makeupu na těch mastnějších místech, které jím zároveň rozjasníte - kořen nosu, střed čela, pod očima, vrch tváří a bradu. Nanáším ho eko štětcem z DMka. Třeba k němu ještě objevím tmavší odstín na orámování obličeje, ale jinak jsem s ním 100% spokojená. Dřívě jsem používala podobný světlý pudr od MACu a ani nemůžu trvdit, že by byl lepší.
2. Růžová voda Nobilis Tillia - používám k tonizaci nebo jako klasickou termální vodu ale využití má spoustu. Míchám si s ní taky svoji jílovou masku. Výhodou je, že naprosto božsky voní.
3. Tónovací krém 100% pure odstín Creme - tenhle tónovací krém má opravdu skvělé složení a s levnějšími variantami se opravdu moc nedá srovnávat. Navíc balení je velké, takže i dlouho vydrží. Má jemné krytí, které je vhodné na sjednocení tónu pleti. Mě zatím ale nesedí úplně odstín, který je o něco tmavší než bych potřebovala i v nejsvětlejší variantě na Paulíně ale vypadal dokonale, tak doufám, že v obličeji trochu ještě v létě stmavnu, protože jinak mě baví. Rozhodně od nich chci vyzkoušet taky laky na nehty nebo tvářenky.
4. Alverde báze pod makeup - používám ho místo rozjasňovače jehož funkci plní dokonale. Je konzervován alkoholem ale jinak je jeho složení docela příznivé.
5 a 6. Alverde korektor a Alverde duo na oči používám spíš proto, že jsem zatím neobjevila žádnou lepší alternativu. Původně jsem používala pod oči duo korektorů od Bobbi Brown, které mi vyhovovalo lépe. Na druhou stranu ho za tu cenu nemůžu příliš pomluvit a rozhodně bych vás nechtěla od zkoušení této značky odrazovat.

Tipů mám ještě zásobu, takže tohle bude rozhodně na pokračování. Pokud máte nějaké svoje,  ráda je v komenářích uvidím.

Divoká Šárka 2

May 6, 2015

jeans & bodysuit H&M, backpack Odivi

O víkendu jsem měla silnou potřebu něco podniknout, ale ukázalo se, že skoro všichni naši známí využili prodlouženého víkendu a vyrazili mimo Prahu. Tak jsme vyrazili aspoň s Jurem na piknik, dát si takový suchý trénink na naši dovolenou příští měsíc, která bude rohodně velmi bohatá na tůry. Konečně se ukáže jestli jsem hipík doopravdy nebo jen teoreticky. Kdo mě sleduje, už od roku 2011 si bude třeba pamatovat, že už jsem z Divoké Šárky fotky jednou měla. Je trochu zvláštní vidět kolik se věci za tu dobu změnily a kdo říka, že můj blog byl lepší předtím, tomu vzkazuji ať si trhne nohou ;).


ShareThis