Full metal jacket

Mar 30, 2015

all H&M, shoes Nike

Tohle jsou fotky z prvního dne MB Prague Fashion Weekendu a je až neuvěřitelné, jak daleko se všechno posunulo od toho prvního s molem na Pařížské. Ale hlavně i výběr a práce českých návrhářů je na vysoké úrovni a ja bych si přála mít speciální rozpočet jen na české návrháře, protože to co posledních pár let produkují mě neskutečně baví. Výběr mých nejoblíbenějších kousků přidám příště.

PS: Pokud hledáte inspiraci na dárky nebo si prostě chcete vyvořit svůj vlastní wish list, který můžete nenápadně podsunout rodině a přátelům mrkněte na Dej mi dárek. Vytvořila jsem pro vás speciální kolekci věcí, které bych si sama přála dostat a které jsou všechny eko, lokální nebo designové ale většina všechno najednou!


2 awesome cashew recipes you should try this weekend

Mar 27, 2015


Miluju, když mám o víkendu čas si nakoupit kvalitní suroviny a připravit si něco opravdu skvělého (a zdravého jak jinak:). Proto jsem se rozhodla vám proto ukázat svoje 2 oblíbené recepty, které mě baví, nejsou nijak složité a figurují v nich moje nejoblíbenější ořechy - kešu (mají lepší složení tuků než jiné ořechy a obsahují nejméně omega 6 hned po makadamových jo a chutnají super)! Tady jsou.

Špénátovo petrželové pesto

potřebujete:
hrsktu kešu ořechů
250-300g špenátu
(ideální je čerstý ale já jsem tentokrát použila bio mražený, který není tak vodový jako jiné značky a výsledek byl stejně chutný. Pokud zvolíte tuhle variantu musíte ho samozřejmě podusit.)
menší svazek petržele
2 stroužky česneku
trochu droždí 
(stačí  opravdu jeden nebo dva menší úlomky ve velikosti jako vidíte na obrázku. Můžete ho i teoreticky úplně vynechat ale dává pestu příjemnou hloubku a na chuti to rozhodně poznáte)
2-3 lžíce olivového oleje
himalájskou sůl 
(a ne není strašně drahá stačí se pohlédnout v lokálních potravinách se zdravou výživou nebo na internetu, kilo se dá sehnat za 80kč takže žádná luxusní záležitost)

Všechny ingredience hodíte do mixéru, pořádně promixujete dokud nedosáhnete požadované textury. Záchazejte s ním jako s klasickým pestem, můžete ho na konci vaření přidat k masu nebo zelenině, dát si ho do salátu, nebo si ho namazat na v mém případě raw "chleba" k snídani. Normálně moje snídaně obsahuje mnohem více zeleniny ale je konec týdne a to u nás znamaná, že máme poloprázdnou lednici.

/

I love when I have the time to buy good ingredients and make something really nice (and healthy obviously). Thats why I decided to show you two of my recent favourite recipes which I like and are supper easy to make. They both feature on of my most favourite kind of nuts - cashews. Here they are.

Spinach parsley pesto

you will need:
handfull of cashews
250-300g of fresh spinach
(I used organic frozen one this time and it worked well but just keep in mind you have to cook it first.)
2 cloves of garlic
1 or 2 small pieces of nutritional yeast like you see on the picture
2-3 table spoons of olive oil
himalayan salt

Add all ingredients to a blender and blend until you reach texture desired. Use it like you would use normal pesto. You can add it to meat or vegetables at the end of cooking, put in your salad as a dressing or spread it on a in my case raw "toast" like I did this morning.
Kešu mléko

jeden hrnek (cup) kešu, které necháte 2 hodiny namočit ve vodě
jsem zvyklá hledat recepty na anglických stránkách, takže vlastním odměrky které mají jak ml tak cups v ikea mají například tuhle ale pro zjednodušní jsem vám ji vyfotila ve sklenici z ikey, která je tou nejunivezálnější mírou na světě ;) která jak vidíte je ze 2/3 plná

Vylijete původní vodu, hodíte kešu do mixéru a přidáte další 4 hrnky vody (respketive 4x ze 2/3 naplněnou ikea sklenici). Mixujete asi minutu tak ať jsou kešu pořádně rozmixované vezmete si nádobu do které budete chtít kešu mléko přelít a vyložíte ji sýrařským plátnem (můžete ale použí i čistou pevnou utěrku) a postupně přelijete všecho mléko do druhé nádoby. Z plátna pak pomalu vymačkáváte mléko a pomalu plátno kroutíte až vám zbyde uvnitř jen pevná část. Tu ale určitě nevyhazujte, můžete si z ní udělat třeba paleo sušenky, dát si ji na snídani se strohaným kokosem jako kaší nebo ji ochutit česnekem, kořením, olejem a třeba sušenými rajčaty a mít to jako slaný dip. Tohle kešu mléko je skvělou alternativou mléka, nejsou v něm žádné konzervanty narozdíl od těch koupených, vyjde vás o dost levněji a můžete s ním vařit, péct nebo si ho jen dát do kávy. Minule jsem ho rozmixovala se zmraženým ovocem a měli jsme skvělou zmrzku...je prostě boží. Někdo do něj přidává taky třeba lžíci medu nebo trochu vanilky já mám ale rádá jeho čistou lehce nasládlou chuť.

PS: Jestli vás tyhle příspěvky baví určitě mi to dejte vědět! Ráda je zažadím častěji.

/

Cashew Milk

1 cup of cashew soaked in water for two hours

Pour out the water you had cashews soaking in and put them in blender. Add 4 cups of water and blend about a minute till the cashews are blended well. Take a pitcher you want to store your milk in and line it with cheese cloth or clean dishcloth pour your all liquid to the pitcher. Use the cheese cloth to squeeze all the liquid out by slowly twisting it. Do so until there is only the meal left. Don't through that away you can use it for making gluten free cookies eat it in the morning with some desiccated coconut as a oatmeal or add some garlic spices oil and maybe some sun dried tomatoes to make a savoury dip. You can use the cashew milk for whatever you want. You can cook with it, make deserts or just add it to your coffee. Last weekend I blended it with some frozen fruits to make delicious ice cream.

As seen on your mom

Mar 22, 2015

mom jeans & men's jacket H&M, top American Apparel

This combo is ranging 90's for sure. I don't know if the mom jean is going to become widely popular and I am guessing probably not but it is just one of those trends that you can see a lot on Pinterest;). On the other hand they are ridiculously comfortable. How do you feel about it?
/
Tahle kombinace rozhodně řve devadesátky. Nejsem si jistá jestli "máminy džíny" budou je jeden z těch trendů, které chce nosit každý, rozhodně jich ale můžete vidět hodně na pinterestu;). Každopádně jsou směšně pohodlné. Co si o nich  myslíte vy?

Blessed

Mar 15, 2015

top American Apparel, skirt H&M, bomber borrowed from A fake artist

I have to admit that I hate my hair. It is fine always frizzy it doesn't hold any hair style for more then an hour and they get greasy really fast. It had been years and I couldn't come up with a solution to get my hair to an acceptable state. Not even my failed attempt with the "no poo" method. 
I am really glad I finally decided to buy a curling wand this month and even though I made the purchase expecting I would be returning in it within a week I was really surprised how well it worked for me. I would even dare to say I find the state of my hair more bearable;). It last full two days (before I have to wash it) so that is a great thing too.
PS: I am still using my old Toni&Guy Sea Salt spray but I found some great DIY recipes I am really looking forward to try.
/
Musím se přiznat, že nenávidím svoje vlasy. Jsou jemné, nikdy nevypadají uhlazeně, jakýkoliv účes na nich vydrží tak hodinu a rychle se mastí. Léta jsem nebyla schopná vymyslet co s nimi dělat aby se moje nespokojenost s nimi dostala na nějakou přijatelnou úroveň. Ani moje pokusy s nemytím vlasů nic nezměnily (brzy tomu věnuji vlastní článek). 
Jsem proto ráda, že jsem se tento měsíc konečně rozhodla vyzkoušet kónickou kulmu a i přesto, že jsem si ji kupovala s tím, že ji pravděpodobně budu do týdne vracet, jsem zatím velmi spokojená a dokonce bych se dovolila tvrdit, že mi mé vlasy přijdou o něco snesitelnější;). Jo a taky mi výsledek vydrží do dalšího mytí (2 dny).
PS: Zatím mám stále zbytek svého Toni&Guy Sea Salt spreje ale našla jsem několik skvělých receptů na jeho eko domací verzi, takže už se nemůžu dočkat až ho vypatlám.

The search for toxin free cosmetics

Mar 12, 2015


Jestli jste si sem teď přišli přečíst o tom, jak jsem objevila dokonalou přírodní kosmetiku, která je ta nej na světě, tak vás zklamu. Řekla bych, že co se týče věcí do domácnosti, nenajdete u mě v bytě nic závadného a naopak mě poslední dobou baví si vyrábět vlastní eko drogerii, protože komu víc věřit než sobě. Navíc je to opravdu lehké a levné. Pak jsem ale začala zkoumat svoji pleťovou a tělovou kosmetiku a čekalo mě brutální vystřízlivění. Včetně zklámání s „přírodní“ kosmetikou Nobilis Tillia z fotky. Vlastně by se tenhle článek klidně mohl jmenovat “můj opravdový jarní detox”. Nebudu vás ale vůbec nabádat, abyste měsíc v kuse pili jen ovocné a zeleninové sťávy. Ostatně celý koncept detoxu je prostě jenom docela hloupý mýtus (viz. článek tady). Co ale určitě není mýtus, je že nás chemikálie obklopují naprosto všude. Uvědomujeme si že az 90% všech věcí, které nás obklopují jsou buď vyrobeny z ropy nebo jsou ropou nejak ošetřeny?

 Vnímáme naši kůži jako bariéru, která nás chrání pred světem, ale pravda je taková, ze naše kůže je jako houba a to co si dáme na kůži, taky skončí v našem tele a jsou to věci, které tam rozhodně nechcete. Vážně si myslíte, že všechny chemikálie z vašeho těla zmizí, když budete pít týden džus nebo vodu s (pravděpodobně chemicky ošetřeným) citrónem? Ony totiž nezmizí ani kdybyste teď hned přestali používat všechny vymoženosti moderní civilizace a odstěhovali se do Himalájí, protože se nám bohužel spousta z nich hromadí v tkáních a orgánech a na to žádný detox neexistuje. 

Naše kosmetika obsahuje látky, které způsobují rakovinu, zvyšují propustnost kůže, hromadí se v tkaních a orgánech, narušují hormonální fuknce, způsobují astma, alergie a ekzém. Používáme krémy proti vráskám, které vrásky řeší krátkodobě, ale dlouhodobě naopak tvorbu vrásek podporují a zhoršují elasticitu pleti. Používáme zklidňující krémy pro citlivou pleť, které obsahují parabeny. /jak je možné to vůbec tvrdit u látek, které mají estrogenní aktivitu (tj. působí na naše hormony) a můžou způsobovat ekzémy, vyrážku a pravděpodobně taky rakovinu]. Používáme krémy a odličovače, které by nám měly vyléčit mastnou pleť a pupínky, které problém jenom zhoršují a všechny tyhle věci jsou navíc hrozné pro životní prostředí. 

Bohužel vám zatím nemůžu nabídnout nějakou značku nebo produkty, ktere jsou naprosto přírodní a v pořádku. Obecně jsem zatím jen zjistila že mezi ty méně toxické patři značka Alvedere, ale nedá se říct, že by byly 100% nezávadné. S dekorativní kosmetikou to bude jistě oříšek a zvážím jestli si některé produkty nevyrobím sama. S péčí o pleť je to ale mnohem jednodušší. Už jsem zmiňovala, co všechno se dá nahradit mýdly v tomhle článku. Vyrobila jsem si teď taky vlastní zubní pastu podle receptu tady a na odličování zase používám mix olivového a ricinoveho oleje podle článku od stejné autorky. Dál si rozhodně plánuji vyzkoušet vyrobit i vlastní deodorant nebo tělové mléko. 

Jinak vám nemůžu doporučit nic jiného než si opravdu zkontrolovat každou položku na vaší kosmetice a pokusit se najít ty správné přírodní alternativy. Tahle stánka vám pomůže najít vhodné netoxické produkty a můžete na ní vyhledávat i jednotlivé ingredience a jejich toxicitu podle názvů. Nemám pro vás zatím návod na všechno, ale vím, že budu zkoušet všechny možné cesty dokud neobjevím takové alternativy, které nebudou zamořovat moje tělo ani přírodu toxiny. další články a zdroje tady:http://www.safecosmetics.orghttp://www.vitalia.cz/clanky/jedovaty-sampon-toxicky-tampon/
http://ona.idnes.cz/bio-kosmetika-0dp-/krasa.aspx?c=A130314_143931_krasa_sck
http://www.dama.cz/zdravi/jedy-v-kosmetice-chemicke-kremy-toxicke-sampony-jedovate-antiperspiranty-22371

That's what she said

Mar 8, 2015

bomber H&M, shirt Levis, jeans Weekday

Jaro je poněkud nezvykle brzy tady ale přijde mi, že jsem toho zatím nebyla schopna využít. Dopíšu tohle obovám tenisky a jdu si ven zaběhat! 
Zatím moje aktivity spíš zahrnovali domácí experimenty. Pořídila jsem si konečně pořádný mixér takže jsem ho chtěla pořádně vyzkoušet. Vyrobila si kešu mléko (kdo chce návod? :), objevila jsem kouzlo bulletproof coffee (mmm chutná jako latté!) a vyrobila si tyhle skvélé kokosové koule
Co vy, jak si užíváte tenhle božský víkend?

The Weekender 2

Mar 3, 2015

top American Apparel, jeans Levi's, oversized hoodie borrowed from A fake artist

V lednu jsme u Pauly zavedli bezalkoholové games nights ale nějak se nám to udrželo i celý další měsíc a já si uvědomila, že vlastně doufám, aby to vydrželo celý rok. Tohle jsem měla na tom posledním na sobě a jak Paula vtipně poznamenala je to trochu ala Kim z  Kaneyho přehlídky.
Tak přežijte zbytek týdne a já budu doufat, že nám vydrží počasí abychom mohli vyrazit o víkendu na Matějskou! 


ShareThis