15 wishes for 2015

Dec 31, 2014


 On New Years Eve I usually post my most favourite pictures of the year as a kind of a recap. This year though I feel more like looking forward. Maybe it is my new job which gave boost of optimism or maybe it is the plans we have with my boyfriend which make me excited but either way thats what I feel like so I thought why not write about what are my wishes for 2015. 
I believe it will be the best year ever.
/
Obvykle na Silvestra přidávám svoje nejoblíbenější fotky za uplynulý rok jako takovou rekapitulaci, ale tentokrát jsem se rozhodla se dívat spíš do budoucnosti. Myslím, že je to hlavně novou prací, díky níž jsem získala pořádnou dávku optimismu, ale i plány, které máme s Jurajem a na které se velmi těším. Proto mě napadlo, se s vámi podělit o to, co bych si v roce 2015 přála. 
Věřím že to bude #najrokever ;)


1. To swim in the sea - yeah, I love swimming in the sea! I don't understand how I could have lived for so long without it. Even if it is not going to be something so exotic like the Philippines we went to this year but hey, don't get me wrong. If i get to go to another tropical paradise I won't be complaining.
2. Have a great hair - I never had a great hair or at least I was never fully satisfied with them. So I hope that this year my hair will reward me for not using shampoo and dyeing them with being really fucking awesome.
3. To find one perfect perfume - I currently own 3 bottles of perfume and I have had them for a while but they all bother me now. I am hoping to find one amazing new fragrance which will feel like it was made just for me.
/
1. Zaplavat si v moři - jo jo miluju moře a nechápu, jak jsem bez něj mohla tak dlouho být! Když to nebude taková exotika jako Filipíny, kde jsme byli letos, nevadí, ale kdyby to náhodou vyšlo a ocitla bych se tento rok v nějakém tropickém ráji, rozhodně bych si nestěžovala.
2. Mít super vlasy - nikdy jsem neměla super vlasy, nebo fajn, nikdy jsem se svými vlasy nebyla úplně spokojená a vždycky pro mě byly velkým zdrojem frustrace. Doufám, že se mi tento rok odmění za nebarvení a nepoužívání šampónu a budou jen a jen krásnější.
3. Najít jeden dokonalý parfém - mám doma v současné době tři a už je mám pěkně dlouho. Střídám je mezi sebou, ale vlastně už mě nebaví žádný z nich. Potřebuju jeden nový perfektní parfém pro mě. 


4. Read at least 3 good books - some good fiction or interesting popular science book would be great!
5. To make my live more local and environmental - I wish for that every year but every year I try to challenge myself to do more and I hope to inspire people around me and of course you guys to do the same.
6. Black Nike Roche Run - well that is kind of an oxymoron to the point above but we all have material needs, right? Plus soon I will need a replacement for my Nike Free so those seem like the right choice.
/
4. Přečíst alespoň 3 dobré knihy - nějakou kvalitní beletrii nebo zajimavou naučnou literaturu - sem s nimi!
5. Žít lokálně a ekologicky - tohle je jeden z mých přání na každý rok ale každým rokem se svoje usilí prohlubovat a hlavně k tomu stejnému inspirovat lidi ve svém okolí a taky třeba vás. Doufám, že se mi to aspoň trochu daří.
6. černé Nike Roche Run - eh, no takový trochu protiklad k bodu výše, ale každý máme nějaké ty materiální potřeby, ne? Hlavně budu muset dát brzy sbohem svým Nike free takže tohle vypadá na jasnou volbu.

7. For you to still enjoy this blog! - and I want that a lot so if there is anything that you miss here or that bothers you or you absolutely love and want more of don't be afraid to say so anytime!
8. To learn a free handstand - and to keep exercising and get better at it. I am the kind of person who has not been born with natural talent for sports so every time I learn something more complicated it feels like a little miracle to me.
9. To travel the length and breadth of Iceland - maybe I should get some tracking shoes because this is going to be some serious hiking.
/
7. Aby vás tenhle blog bavil! - to si přeju fakt moc! Jestli vám tady něco chybí, něco vás štve nebo se vám naopak něco líbí a chtěli by jste toho více nebojte se mi to říct!
8. Naučit se stojku - a vůbec prostě stále chodit cvičit a zlepšovat se. Nejsem člověk, který by byl přirozeně nadaný na sporty, takže každá komplikovanější věc, kterou se naučím je pro mě něco jako malý zázrak a o to víc ji pak oslavuji. Navíc cvičení zpomaluje stárnutí a to je skvělá motivace.
9. Procestovat Island - ale hlavně prochodit! Asi bych si měla pořídit nějaké pořádné trekingové boty.


10. To dance a lot (and drink less)
11. To loose like 10kg and have my stomach shredded like her - and even after past two years of my constant effort that is probably still not going to happen but what do you know? Maybe there will be some sort of New Years magic happening tonight.
12. To shoot lot of great photos - like this one. Thank you, Paulina!
/
10. Hodně tančit (méně pít) - tohle snad ani nepotřebuje žadný další komentář.
11. Zhubnout aspoň 10kg a mít vyrýsované břicho jako Véčko - a asi se mi to i přes mé vytrvalé několikaleté snahy nikdy nesplní, ale kdo ví? Třeba se stane nějaká silvestrovská magie a v létě vás budu otravovat pouze fotkami v plavkách.
12. Nafotit spostu skvělých fotek na blog - třeba jako tahle. Díky, Pau!


13. To meet interesting people - because there is never enough of those in life and I could use someone to discuss american politics with.
14. Not to destroy anything - honestly this is like wishing for second coming of Jesus but I still secretly hope that I will be little less of a living disaster in 2015.
15. Health - for me and people around me so we can all enjoy life together.
/
13. Potkat zajimavé lidi - protože těch není v životě nikdy dost a já potřebuju někoho, kdo se se mnou bude chtít bavit o americké politice.
14. Nic nezničit - tohle přání je něco jako očekávat zmrtvýchvstání Krista, ale přesto tajně doufám, že budu trochu méně Camalmity Jane v roce 2015.
15. Zdráví - pro mě ale i pro lidi v mém okolí abychom si spolu mohli všechno užít!

What about you?
/
A co vy?

Working woman

Dec 29, 2014

Alexander Wang x H&M mikina, džíny Weekday, boty Nike Airforce 1

Jsem si jistá, že nejste jěště pracovně naladění, i když věřím, že spoustu z vás pracuje i svátcích. Já jsem dnes taky pracovala ale musím říct, že mi to opravdu vůbec nevadí.
Džíny jsou u mě v práci povinná výbava takže musím kombinovat hlavně s nimi a taky pohodlné boty, protože jsem pořád na nohách. Jsem ráda, že nemáme přísnější dresscode! Co nosíte do práce vy?
Příště zase něco ženštějšího slibuji.

tentokrát fotky od Alexandra Hrášková

Have a seriously awesome Christmas!

Dec 24, 2014


Všem přeji vážně úžasné vánoce (aspoň tak jak já se tvářím na téhle fotce:)

Dnes to vidím na bílý svetřík a tenisovou sukni, co vy?

Baby, it is actually quite warm outside

Dec 16, 2014

coat H&M, sweater and pants American Apparel

I honestly think this coat is beautiful but somehow I don't wear it as much as I thought because I feel like it is too dressy to wear with sneakers and that is exactly what I do most of the time. Well, lets keep this one for special occasions.
/
Upřímně jsem si myslela, že tenhle kabát budu nosit mnohem častěji ale vzhledem k tomu, že se úplně nehodí k teniskám a ty nosím poslední dobou pořád, zůstává docela často jen na věšáku. Nevadí,  budu ho mít na takové specíální příležitosti, kdy si mám chuť vzít kotníčkové boty;).

Contemporary girl / 5 piece update

Dec 7, 2014

 coat Weekday, turtleneck Jitex, leather skirt ??, shoes Air Force One Nike

I feel like it is ok now to wear massive sneakers with pencil skirts. Also these Air Force Ones are supper practical and warm for winter so it is win win kind of situation.
I bought this turtleneck in black and white to add to my basics I also bought two cotton sweaters sweaters in black and white and one pair of black pants because I actually had none after my old jeans from Weekday fell apart and one pair of black jeans. I feel little guilty about the black sweater because I did have one already but it was actually mens sweater so it had sort of relaxed cut and I needed something to wear with skirts in winter and I don't have many sweaters in general so I feel like it still ok. Except for the jeans I bought everything from more responsible retailers which American Apparel definitely is and Jitex which is local so that is even better. I also decided to completly ignore Inditex because they are one of the worts when it comes to efforts for more responsible retail... I mean there is no effort at all so no more Zara for me and to make it easier I don't even go there anymore so I don't have to see what cool things they copied from some famous designer.
So far for non basics I bought/received:
black tennis skirt from Ammerican Apparel
Alexander Wang x H&M sweatshirt


and well these tennis shoes which I am not sure if I should count as basics because I bought them as a replacement for my Nike Air Max which I wore so much last winter that the colour is kind os starting to peel off and I might have to let them go very soon but I let you guys decide and then just do what the majority vote will say:).

PS: The photos somehow lost some of their quality thanks to blogger but I will try to resolve this issue before my next post.

/

Přijde mi, že je naprosto v pořádku nosit pouzdrovou sukni s masivními teniskami. Navíc jsou tyhle Air Force One super teplé a tudíž skvělé na zimu.
Tenhle rolák jsem si koupila v bílé a černé, abych ho přidala do svojí sbírky základních kousků. Kromě toho jsem si koupila ještě bílý a černý svetr, černé kalhoty a černé džíny protože jsem poté, co se mi rozpadly moje džíny Weekday neměla jediné černé kalhoty. Musím se přiznat, že jsem se kvůli tomu černému svetříku cítila lehce provinile, protože už jsem jeden měla, ale ten je pánský a takový volnější a já jsem potřebovala něco, co by se mi hodilo lépe k sukním, takže si myslím, že je to stále v pořádku. Navíc kromě džínů jsem si koupila všechno od zodpovědnějších výrobců, což American Apparel rozhodně je a Jitex je ještě navíc česká značka.
Taky jsem se mimo jiné rozhodla dát úplné sbohem všem věcem z Inditexu, protože mají jeden z nejhorších přístupů k životnímu prostředí vůbec a navíc i k lidem. Takže to je pro mě konec hadříků ze Zary, kam z pudu sebezáchovy už ani nechodím abych, nemusela koukat, jakou super věc zase okopírovali od známého světového návrháře.

Z 5. kousků jsem si zatím koupila/dostala:
černou tennisovou sukni z Ammerican Apparel
Alexander Wang x H&M mikinu


no a taky tyhle boty. U kterých lehce bojuji s tím, jestli je zařadit mezi basicové kousky nebo ne, protože jsem si je koupila jako náhradu za svoje Air Maxy, které jsem minulou zimu nosila tak často, že se jim začala na některých místech ošoupávat barva. Ale tohle rozhodnutí nechám na vás a přízpůsobím hlasu většiny.

PS: Omlouvám se za kvalitu fotek blogger mi to nějak podělal a zatím jsem nebyla schopna příjít na to proč ale do příště se to pokusím napravit.
ShareThis