With Love, My fat legs

May 31, 2013

H&M pajama top and heels, Zara skort

This is what May looks like folks not like that crap which is going on outside right now.

Someone made comment few post bag about my legs being disgustingly fat and one of my readers reacted with a comment saying that she bets that my legs must be very popular among man and that is exactly the point, ladies.
We judge ourselves (and other women) way more harshly than man do. I swear 90% of man won't have a clue what are you talking about when you will be crying to them about wanting to have gap between your thighs like models do. They will also not understand why do we want it so desperately.
Man simply see us differently and I believe in this case we should comply without any dissent. 

Ok, I am off to make some paleo brownies.
With love, My fat legs.
XOXO

/

Takhle vypadá pořádný Květen, s tím co se děje venku teď, kategoricky nesouhlasím.

Pár příspěvků zpátky nějaký anonym zhodnotil, že mám nechutně tlusté nohy a mě zaujala reakce jedné z mých čtenářek, která prohlásila, že zrovna moje nohy mají u mužů jistě velký úspěch a tím se podle mě dostala přesně k jádru problému. 
My ženy, máme tendenci hodnotit sebe (a ostatní ženy) mnohem kritičtěji, než to dělají naše protějšky. Přísahám, že 90% mužům nebude jasné o čem je řeč, když si jim budete vylívat srdce, že toužíte mít mezírku mezi stehny, jako mají modelky v časopisech. To, že už vůbec nepochopí, proč po ní vlastně tak zoufale toužíme, ani nezmiňuji.
Muži nás vidí prostě trochu jinak a já věřím, že tohle je přesně ta oblast, ve které bychom se jim měly bez odmlouvání přizpůsobit.

No nic, jdu si udělat paleo brownies.
S láskou, moje tlusté nohy.
XOXO Better than life part 2

May 27, 2013

all H&M

Tímto navazuji s dalšími fotkami z našeho příjemného víkendového focení, jehož první část jste mohli vidět tady. Výběr fotek zpracovaných do editorialu pak můžete vidět na fashinbook.cz.
Paulína navíc natočila video, které můžete shlédnout na jejím blogu tady.
Všem kteří se podíleli moc děkuju, bylo to skvělé!

Mystery drink party

May 24, 2013


Asi před měsícem jsme byli na party k uvedení nového alkoholického drinku pro ženy od Zlatopramenu, Mystery a byla to párty s opravdu bohatým programem. 
My jsme samozřejmě ale hrozní slušňáci, takže jsme vůbec neopili a šli domů brzy. O vtipnou historku z rána poté se s vámi jistě podělí Juraj, tak proč ji zmiňovat dvakrát:)
PS: Má tři příchuťe a mě samozřejmě nejvíc zaujala hořko-sladká high society.


Better than life (part 1)

May 21, 2013

photo Martin Faltejsek
Styling a produkce Kateřina Papežová, Jan Semerád
Make-up, vlasy Paulína Maťová, Martina Vacková
Lokace Kateřina Papežová
oblečení - vše H&M


Poslední dobou hodně přemítám, kam se můj blog vlastně ubírá. Baví mě fotit dobré fotky a podílet se na projektech s přáteli ale to je asi jediné, co mi teď na blogu dělá radost.
Zdá se mi, že ani vás, moje čtenáře to asi už tak nebaví. Jestli vás něco napadá, co vám na mojem blogu třeba chybí nebo jak ho vylepšit, ráda si to poslechnu.
Jinak poprosím více takových focení (+pikniků).
PS: Bam! Dostala jsem vas s těma fotkama co? To jste vůbec nečekali:)

Tomboy

May 18, 2013

Levi's 501 shorts, H&M men's shirt, Zoot.cz clutch, H&M heels

I simlpy can't imagine my wardrobe without shirts and even more so without the white ones. I really appreciate how diverse they are. They can look very feminine or the perfect opposite which reflects my inner battle between longing to be a man but in the same time loving that i am a woman. My wardrobe reflects that.
Anyways I am really starting to like this clutch if it was little bigger it would be perfect. Also what would go better with these metallic blue heels rather than neutral clutch.
I got these shorts from my boyfriend and there two sizes too big but I feel like it is actually better this way since they look more masculine and that is exactly what classic 501s should be.
/
Juraj s Veronikou se nejlépe cítí v džínách a tričku a já si svůj šatník nemůžu představit bez košil a hlavně těch bilých. Cítím se v nich nejlépe a velmi na nich oceňuji to, jak můžou být velmi ženské a něžné nebo naopak velmi pánské a strohé. Je to součastí takového mého vnitřního boje, kdy si někdy vlastně přeju být kluk ale zároveň miluju být ženou a to se samozřejmě odráží i do mého šatníku.
Jinak mě začíná dost bavit tahle kabelka ze Zootu, kdyby byla o kousíček větší byla by perfektní. Ostaně jakou jinou, než neutrální kabelku bych si mohla vzít k těmle modrým metalickým botám, škoda, že na ně nemám detail. Příšte to musím napravit.
Kraťasy mám od Juraje a jsou mi o dvě čísla větší ale nakonec mi to vlastně ani nevadí, myslím, že takhle působí víc pánsky a to mi nějak ke klasickým 501. sedí.

Lips&Cheeks

May 14, 2013


Pamatujete si příspěvek o make-upu? Tohle je další díl tentokrát zaměřený na rty a tváře podle stejně pojmenované lekce od Bobbi Brown, kterou jsem absolvovala před pár týdny.
Dlouhou dobu jsem používala Bobbi Brown Pot Rouge , ale tentokrát jsem si říkala, že to zase prostřídám a vyzkouším klasickou pudrovou tvářenku.
Základem lekce je výběr několika variant ladících tvářenek, protože podle Bobbi Brown každá žena může mít jakýkoliv tón tvářenky, pokud ji doplní vhodnou rtěnkou, a proto vám v lekci předvedou hned tři kombinace. Denní s neutrální rtěnkou, večerní s výraznou rtěnkou a jakýkoliv další odstín rtěnky, který vás zaujme a k němu vhodnou tvářenku. A taky vám samozřejmě ukážou, jak správně rty i tváře namalovat. Hlavním poznatkem pro mě bylo použití neutrální tvářenky k výrazné rtěnce. Byla jsem vždy zvyklá používat jeden odstín a  takhle jsem si uvědomila, jak velký rozdíl to je se správnou tvářenkou.

Takhle teď vypadá moje denní líčení:
Bobbi Brown Blush - Dessert Pink: Moc se mi na mně líbí tenhle odstín. Mám ráda tvářenky do růžova, ale tahle je tak akorát, aby to nebylo na den příliš.
Bobbi Brown Shimmer Brick - Rose: Je rozjasňovací pudr, který se aplikuje na vrch lícních kostí a není vůbec tak pigmentovaný, jak by se mohlo zdát (viz. 4. fotka), proto se dá použít i na ostatních místech, kde byste normálně aplikovali rozjasňovač (nos, pod obočí, apod.), ale ne na víc než dvou místech zároveň.
Bobbi Brown Lip Color - Nude Rose: Rrtěnka v perfektním nahém odstínu, která jen zvýrazní přirozenou barvu mých rtů. Tu teď používam opravdu denně, poslední dobou jsem nějak zanevřela na řasenky a díky téhle rtěnce se cítím stále upraveně.
Bobbi Brown Lip Balm: Kromě velmi sympatického obalu je v něm asi i trocha magie, protože asi minutu po nanesení mám vyhlazené hebké rty, na které můžu krásně nanášet rtěnku.

PS: na závěr pár nepoužitých(/telných) fotek:)

Evergreen

May 10, 2013

all clothes H&M, shoes Converse

Oprášila jsem tyhle kalhoty, pamatujete? Vlastně mám na sobě v podstatě to stejné jen navíc kříváka a tenisky místo bot na podpatku. Je fajn, že některé věci nestárnou.
Jinak, díky svému oblékání, jsem v našem crossfitovém gymu něco jako ekvivalent holky, co chodí cvičit s v růžové teplákovce a nalepovacíma řasama. Tyhle kalhoty byly pro všechny extra nepochopitelné.

Leather & Lace

May 7, 2013

H&M The New Icons leather jacket, Zara shirt, Asos linen skirt, Converse sneakers
 
 
I love opposites. Kombination of leather and lace can either go very wrong and cheap or, as I believe this case is, perfectly harmonious.
Yesterday I had the perfect moment with Paulina when during taking my pictures she just casually mentioned that I myself am full of opposites and then I thought even the two of us have almost contrary natures. Luckily it all works.
/
Miluju protiklady. Kombinace kůže a krajky muže vypadat buť naprosto lacině nebo v krásně v harmonii a já samozřejmě věřím, že tohle je ten druhý případ.
Včera mě hrozně pobavilo, když Paulína při focení jen tak mimochodem prohodila, že já sama jsem plná protikladů a vlastně i my dvě jsme úplně rozdílné povahy. Hlavně, že to všechno funguje.

Denim on denim

May 4, 2013

H&M jacket and shirt, jeans Levi's, clutch Fiorelli - zoot.cz

I have been wearing these jeans almost every day lately considering the unpredictable spring weather but honestly I am starting to get kind of sick of it. Sure would be nice to put on some of my light summer trousers every once in a while.
Also on the denim topic - I lost my most favorite pair of black jeans from Cheap Monday. Anybody from Sweden willing to send me a pair.
/
Tyhle džíny nosím teď vzhledem neurčitém počasí skoro pořád ale upřímě bylo by fajn, kdyby se zase vyletnilo mám totiž pěknou sbírku lehkých letních kalhot, které potřebují vyvenčit.
Jinak k tématu džíny - myslím, že jsem ztratila svoje oblíbené černé Cheap Monday. Byly nejlepší! Kdo z vás se chystá do Švédska?


Just do it!

May 1, 2013

all Nike
 
Běhat jsem začala minulý rok a myslím, že je to skvělý způsob jak trénovat vytrvalost, kondici a se správnými pomůcklami se navíc dá i velmi přesně měřit, jak se zlepšujete. Nesázejte však všechny karty pouze na běh, měl by být součástí ale rozhodně né jedinou složkou vaší tréningové rutiny.
Tady máte pár tipů jak správně běhat a vytrvat:
1. Základ – nejdůležitější je pořídit si kvalitní boty na běhání. V závislosti na vašich potřebách a terénu, na kterém budete běhat si můžete vybrat boty s větším odpružením, aby vám netrpěly kloub, větší stabilitou nebo tenší podrážkou. Já běhám v Nike Lunar Flyknit +1 a oproti mým starým běžeckým botám jsou tyhle opravdu jiná liga, hlavně díky tomu jak neuvěřitelně se přizpůsobí na patě a lehce se ohýbají na špičce. Ale hlavně, pokud si nevíte rady, nechte si poradit a pamatujte při výběru na to, že běžecká bota by vám měla být volnější, protože vám unavená chodidla můžou při běhu otékat.
2. Nepočítejte kilometry – pro zkušeného bežce bude 10km odpočinkovým během ale pokud teprve začínáte radši než na kilometry si dávejte cíle na čas. Řeknetě si třeba, že každou neděli pobežíte půl hodiny a sami uvidíte jak se začnete brzy zlepšovat a uběhnete delší trasu nebo vám půl hodina bude připadat málo.
3. Uvolněte se – nezatínejte pěsti, čelist a nekrčte ramena. Občas si ruce během běhu vytřepte.
4. Nepřestávej, nepřeháněj – Nemusíte hned přestat, když vás trochu píchá v boku, stačí zpomalit a zhluboka dýchat, ale pokud by vás něco opravdu bolelo, přestaňte.
5. Používejte celé chodidlo – neběhejte příliš po špičkách ani neplácejte chodidly hlasitě o zem, věnujte pozornost tomu, že opravdu prošlápnete celou délku chodidla od paty až po špičku.
6. Změřte si to - stáhněte si do mobilu aplikaci na běhání. Já používám Nike Running+, která je zdarma ale je i spousta dalších. Výhodou je, že díky GPS budete vědět přesně kolik jste uběhli a budou se vám ukládat statistiky jednotlivých běhů, takže můžete lehce vidět, jak se zlepšujete.
7. A nezapomínejte doplnňovat tekutiny a na konci se protáhnout.

Přeju vám pěkného prvního máje a pokud se zrovna nelíbáte můžete si jít vždycky zaběhat:).


ShareThis